Sultan Su

DANIŞMA HATTI 444 0 515
menü
SAĞLIĞI YUDUMLA

SAĞLIĞI YUDUMLA

Su içmek tüm canlılar için olduğu kadar insan sağlığı içinde en gerekli besin grubudur. Vücudumuzun aktivitelerini gerçekleştirmek için su alımına ihtiyacı vardır. Ayrıca su içmenin birçok faydasının olduğunu da belirtebiliriz. Su tüketimini artırmak için yanımızda, arabamızda ya da evimizde bulundurduğumuz pet şişe ve damacanlar su tüketmemizde bizlere yardımcı olan ürünler olarak gösterilebilir. Ancak bu ürünlerin sağlığımızı olumsuz yönden etkilememesi için kaliteli ürünler arasından seçilmesi gerekmektedir. Sultan Doğal Kaynak Suyu olarak kaliteli ve hijyenik ürünler kullanmaktayız. Sağlığı yudumlamanız için elimizden gelen her şeyi yapmakta ve ürünlerimize sağlığınızı koruyacak testler uyguladıktan sonra su doldurduğumuzu unutmayın. Sağlığı yudumlamanız için damacana temizliğinizi de uygulamanız gerektiğini bu noktada belirtebiliriz.


Damacana Sularının Saklama Koşulları


Sağlıklı su tüketmek herkesin istediği bir durumdur. Bunu gerçekleştirmek içinse kalite ve güvenilir su markalarını tercih etmek ve ayrıca kullandığınız damacana sularını saklama koşullarına göre muhafaza etmeniz gerekmektedir. Ambalajlı suları tüketmeden önce Sağlık Bakanlığı tarafından izinli olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Etiketler üzerinde izin tarihi ve sayısının olup olmadığını da ayrıca kontrol etmenizde fayda vardır. Satın alınan suların etiketlerinin 4 tarafında kabartma yazı ile bantlarında ve kapağında suyun markasının bulunmasına dikkat edin. Etiket bilgilerinde cinsi, üretim adresi, uygulanan işlemler ve suyun parametlerininde kesinlikle olması gerekmektedir. Kabartma yazı ile yazılması gereken kullanma tarihi, parti ve seri numarası ve markanın logosununda olması sağlığı yudumlamanız için gereken koşullardır. Suyu ilk kez açanın siz olduğunu anlamanız açısından güvenlik bantı dikkat etmeniz gerekmektedir. Damacana suları bu işlemleri göz önünde bulundurarak satın aldıktan sonra, direkt olarak güneş ışığına maruz bırakmadan uygun yerlerde muhafaza etmelisiniz. Havalandırma imkanı iyi olarak sağlandıktan sonra, damacanaları değiştirmeden en az 10 gün kullanabilirsiniz. Ayrıca, damacana suları serin ve kuru yerlerde tutmanız da önemlidir.

Damacana suları daha rahat kullanmak isteyen kişilerin kullandıkları malzeme olarak su pompaları gösterilebilir. Pratik bir kullanım sağlayan su pompalarının temizliği içilecek olan suyun daha uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır. Su pompaları temizliği için gereken önem verilmediği takdirde içilecek olan su içerisinde koku ve tad değişikliği gibi durumlar görülebilir. Kullanılan su pompalarının iç kısımlarında bulunan körükler devamlı nemli olarak kalmakta ve toz ve kir tanelerinin bu kısımlara yapışması için uygun ortamlar haline gelmektedir. Bu alanlar yeteri miktarda temizlenmediğinde kirler daha çok birikmekte ve suyun, insan sağlığı açısından olumsuzluklar yaşatmasına neden olmaktadır. Su içerken bir koku alıyor ya da tat değişikliği hissediyorsanız ilk yapmanız gereken su pompasını yenisi ile değiştirmek olmalıdır.


Su sebillerinin temizliği de en az su pompaları kadar önem teşkil etmektedir. Sebillerin su ile temas eden her alanı tek tek çıkartılarak temizlenmelidir. Bu temizlik işlemini devamlı olarak yapmamak suyun tadını değiştirmekte ve kalitesini düşürmektedir. Sağlığı yudumlamanız için damacana temizliğine gereken önemi vermeyi unutmayın.

Tanıtım Videosu Tanıtım Videosu

Müşteri Yorumları

  • Lezzetli,içimi güzel ve doğal bir su içmek istiyorsanız Sultan Su'yu tavsiye edebilirim. Şefika Nursen / İstanbul
  • Sultan suyu yeni kullanmaya başladım. Doğal ve sağlıklı olduğuna inandığım Sultan Suyu rahatlıkla evinize sokabilirsiniz. Mehmet Yılmaz / İstanbul2
  • Aradığınız lezzet kapınıza kadar gelsin istiyorsanız Sultan Su kullanmalısınız mutlaka. Emre Saygın / İstanbul3

ÖDÜLLER VE SOSYAL SORUMLULUK

Suyun Önemi

Tüm Yazılar İçin Tıklayınız

Bayi Başvuru Formu