Sultan Su

DANIŞMA HATTI 444 0 515
menü
SUYUN ÖNEMİ

SUYUN ÖNEMİ

Su, tüm canlıların hayatlarını devam ettirebilmeleri için gereken en önemli kaynaktır. Bütün biyolojik yaşamı ve insanların faaliyetlerini devam ettirmeleri için su tüketilmesi gereklidir. Yemek yemeden haftalarca yaşanması mümkünken, su tüketilmeden yaşama süresi birkaç gün ile sınırlı kalmaktadır. İnsan vücudunun 2/3’ ü sudan oluşmaktadır. Suyun organlara dağılma oranlarını şu şekilde sıralayabiliriz. Beynimizin % 85’ i, kanımızın % 80’ i, kaslarımızın ise % 70’ i sudan oluşaktadır. Bu oranlara bakılınca su tüketmenin hayatımız için ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anlayabiliriz. Suyun önemi dikkate alınmalı ve günde en az 8 bardak su tüketilmesi gerekmektedir. Çünkü gün içerisinde yaktığımız kalori miktarı yaklaşık bir yemek kaşığına denk gelmektedir. Sindirim ve metabolizmamız sayesinde kalori yakımı gerçekleştirirken su kaybını yaşamamız kaçınılmazdır. Bu durumu telafi etmek için de daha önce bahsettiğimiz gibi günde en az 8 bardak su içmemiz gerekmektedir. Ancak, çeşitli fiziksel aktiviteler gerçekleştiriyorsanız bu miktarı artırmanız gerekmektedir. Diğer sıvı içecekleri içerek vücudunuz için gereken su miktarını karşılayacağınızı düşünebilirsiniz. Ancak bu doğru bir düşünce değildir. Çay, gazlı içecekler veya kafeinli içecekler su ile eş değer tutulamaz. Bu nedenle sıvı miktarınızı dengelemek için su tüketmeyi unutmayın.


Su Tüketmenin Vücudumuz İçin Yararları


Su tüketmenin vücudumuz için yararlarını şu şekilde sıralamak mümkündür; su cildinizi güzelleştirmede sizlere yardımcı bir besindir. Vücudumuzun ısısını ayarlamak için suya ihtiyacımız vardır. Ayrıca vücudumuzda biriken zararlı maddelerin dışarı atılması suyun yararı olarak gösterilebilir. Hücrelerimiz için besinleri ve oksijeni taşımak suyun görevleri ve yararı arasındadır. Eklemlerimizin daha sağlıklı olmasını ve desteğini sağlamak suyun vücudumuzun için yararları arasındadır. Kabızlık gibi sağlık problemlerini önlemede su, vücudumuza önemli bir fayda sağlamaktadır. Böbrek ve karaciğere bir takım toksinleri atmada su yardımcı olmakta ve bu organların görev yükünü azaltmaktadır. Vitamin, mineral ve dışarıdan aldığımız diğer besinlerin vücut içerisinde çözülmesini yardımcı olan yine sudur. Bu gibi yararlar ve suyun önemi görmezden gelinmemelidir. Su tüketmeye gereken önemi vermenin ne kadar önemli olduğu bir kez daha bu yararlar neticesinde unutulmamalıdır.


Su tüketmeyi unutmamak için görebileceğiniz yerlere sürahiler koymak sizlere küçük bir tavsiyemiz olarak sunulabilir. Ayrıca, yanınızda, çantanızda ya da arabanızda su şişeleri de taşımak su içmenizi hatırlatmada sizlere yardımcı olacaktır. Su tüketmek için susamayı beklemenize gerek olmadığını unutmayın. İstediğiniz zaman su içmeye önem vermeli ve bu durumu günde en az 8 bardak olarak bölebilirsiniz. Kadınlar için 2,7 litre, erkeklerde ise 3,7 litre sıvı alımı vücut için gereken su miktarı olarak gösterilebilir. Bu nedenle günlük su tüketme ihtiyacınızı karşılamayı unutmayın. Ayrıca yemeklerden 15 veya 30 dakika önce su tüketmek metabolizmanızı hızlandırmada ve fazla yemek yemenizi önlemede sizlere yardımcı olacağını göz önünde bulundurun.

Tanıtım Videosu Tanıtım Videosu

Müşteri Yorumları

  • Lezzetli,içimi güzel ve doğal bir su içmek istiyorsanız Sultan Su'yu tavsiye edebilirim. Şefika Nursen / İstanbul
  • Sultan suyu yeni kullanmaya başladım. Doğal ve sağlıklı olduğuna inandığım Sultan Suyu rahatlıkla evinize sokabilirsiniz. Mehmet Yılmaz / İstanbul2
  • Aradığınız lezzet kapınıza kadar gelsin istiyorsanız Sultan Su kullanmalısınız mutlaka. Emre Saygın / İstanbul3

ÖDÜLLER VE SOSYAL SORUMLULUK

Suyun Önemi

Tüm Yazılar İçin Tıklayınız

Bayi Başvuru Formu